МЕНЮ

Еквадор витратив щонайменше $5 млн на захист у Британії засновника WikiLeaks

16 травня, 2018 - 19:16

Влада Еквадору за останні 5 років витратила щонайменше $5 млн для забезпечення захисту засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору у Великій Британії.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на документи, які є у розпорядженні газети.

"За понад п'ять років Еквадор заклав щонайменше 5 мільйонів доларів США у секретний бюджет розвідки для захисту засновника WikiLeaks (Джуліана Ассанжа — ред.), коли до нього приходили Найджел Фарадж (екс-лідер партії незалежності Британії), члени європейських націоналістичних груп або ж особи, пов'язані з Кремлем", - йдеться у повідомленні.

Іншими гостями були, зокрема, хакери, активісти, адвокати й журналісти.

Для забезпечення безпеки Ассанжа влада Еквадору користувалася послугами міжнародної компанії з охорони, агентів під прикриттям, співробітників посольства і навіть британської поліції.

Зазначається, що операція із захисту засновника WikiLeaks була схвалена тодішнім президентом Еквадору Рафаельом Корреєю та міністром закордонних справ країни Рікардо Патіньо.

Як відомо, Ассанж перебуває на території посольства Еквадору у Лондоні з червня 2012 року, аби уникнути екстрадиції до Швеції, де розслідували справу щодо обвинувачень його у сексуальних домаганнях та згвалтуванні.

Шведські прокурори закрили справу минулого року, однак щодо Ассанжа досі діє ордер на арешт у Великій Британії через несплату застави у 2012 році.