МЕНЮ

Рада Безпеки ООН обговорює ситуацію в окупованому Криму

16 березня, 2019 - 10:24

Рада Безпеки ООН обговорює ситуацію в окупованому Криму. Засідання присвячене п'ятим роковинам російської окупації українського півострова.

Наживо засідання Ради Безпеки ООН транслює прес-служба МЗС України на офіційній сторінці у Facebook.

Євросоюз засуджуватиме будь-які порушення міжнародного права з боку Росії і постійно підніматиме це питання в міжнародних організаціях.

Про це заявив представник ЄС в ООН Жоао Вале де Альмейда під час засідання Радбезу Організації Об’єднаних Націй, повідомляє UATV.

“Агресією проти України Росія порушила сім міжнародних документів. Серед них – підсумковий Акт ОБСЄ, Будапештський меморандум, Угода 1997 року та Азовська угода. І це ще не повний список. Європейський Союз продовжує й надалі підтримувати боротьбу України, включаючи співпрацю у протидії гібридній загрозі і підвищенні кібербезпеки”, – зазначив де Альмейда.

Він додав, що Україна продовжує реалізовувати реформи та виконувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Це зробить і країну, й людей, і суспільство держави сильнішим.

“Крім того, Євросоюз буде засуджувати будь-які порушення міжнародного права з боку Росії, постійно піднімати це питання і завжди підтримувати жертв незаконної анексії, виступаючи за багатосторонність. Європейський Союз висловлює занепокоєння нинішньою ситуацією в міжнародних організаціях: ОБСЄ, Раді Європита, звичайно ж, тут, в ООН. Також ми будемо підтримувати правові ініціативи України в Європейському суді“, – сказав представник ЄС в ООН.

Також Жоао Вале де Альмейда нагадав, що сьогодні, 15 березня, Європейський Союз додав 8 росіян, відповідальних за затримання українських моряків і утримання кораблів, в індивідуальний санкційний список.