МЕНЮ

Директор Інституту серця організував "тренінг" з протидії активістам, - Супрун

15 грудня, 2018 - 09:51

Головний лікар Інституту серця Борис Тодуров проводив "тренінг" з протидії активістам, що "був орієнтований на безпеку медичних працівників та захист права пацієнтів", а потім, утримуючи в приміщенні активістів і медперсонал, фактично тримав їх у заручниках.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на офіційній сторінці у Facebook.

Про наповнення так званого тренінгу в.о. міністра охорони здоров'я дізналася від активістів, які передали фото частини слайдів презентації і зміст “симуляції”, до якої запросили медпрацівників.

Це був захід з навчання протидіяти активістам, який Борис Тодуров організував для працівників інституту. В якості кейсу для навчання обрали ситуацію, яка вже відбувалася — переховування у дитячому відділенні Крисіна. Тоді активістам вдалося потрапити до нього в палату. Тож на тренінгу обговорювали записи з камер спостереження, мабуть, щоби врахувати “помилки” персоналу , - написала Уляна Супрун.

Вона повідомила, що в ході “тренінгу” лікарям і медсестрам роздали ролі — від одних вимагали симулювати втрату свідомості, а іншим наказали спровокувати конфлікт, щоб можна було зафіксувати на відео для маніпуляції, щоби виглядати не агресором, а жертвою.

Супрун також зазначила, що директор Інституту серця Тодуров вирішив “готувати лікарів бути його акторами” напередодні виборів головного лікаря, які відбудуться в Інституті серця у вівторок, 18 грудня.

“За чинним законодавством у колективі, де працюють близько 800 людей, право голосу матимуть близько 25-ти. Тодуров, очевидно, дуже боїться втратити своє феодальне князівство, якщо вирішив готувати лікарів бути його акторами”, - йдеться у повідомленні.

Активісти організації С14 розповіли Супрун, що дівчині, яка зняла на відео фрагмент виступу Тодурова, 16 років.

“Як мені повідомили — її оточили 5 чоловіків і не випускали навіть коли прибула поліція. Вимога була одна — видалити відео. Патрульну поліцію викликали о 16:19 її друзі, які були поруч. Не Тодуров. Час викликів можна буде перевірити, звернувшись до правоохоронних органів”, - зазначила вона.

Уляна Супрун також додала, що директор Інституту серця “фактично сам тримав у заручниках не лише активістів, а й весь медичний персонал, який не випускали з приміщення, як рабів. Після сьогоднішніх подій всі працівники інституту деморалізовані, бо їх використовують як худобу”.

Уляна Супрун також повідомила, що 16-річну дівчину вже відпустили.

Борис Тодуров, російські ЗМІ вам дуже вдячні, адже інцидент допоміг їм картинкою для антиукраїнських страшилок, - додала Супрун.