МЗС Чехії відреагувало на "вояж" депутата в Донецьк: Він ганьбить країну

Міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршичек засудив візит до окупованого Донецька депутата від Комуністичної партії Чехії в Моравії Зденека Ондрачека.

Своє ставлення до вояжу міністр висловив у Twitter.

«Депутат Ондрачек ганьбить Чеську Республіку. Під час цього візиту він не представляв офіційно Чеську Республіку. Крім відео з цим «успіхом», я не знаю, якою була мета його поїздки», - написав Петршичек.

Він підкріпив свій пост півторахвилинним відео, на якому «посланця Чехії», який прибув на авто з державною символікою, вітає ватажок «ДНР» Денис Пушилін. При цьому на церемонії звучить чеський гімн.

Сам Ондрачек назвав свій візит «приватною поїздкою» і відмовився давати коментарі з цього приводу.

Це питання стане темою обговорення в парламенті у Празі, повідомляє далі Петршичек. «Візит» Ондрачека (КСЧМ) на тимчасово окуповані території України стане предметом обговорення Комітету у закордонних справах парламенту», - написав глава МЗС.

Депутати критикують крок колеги. Так, голова фракції ТОР-09 Мирослав Калоусек заявив, що «це вже за крок від державної зради», і нагадав, що Ондрачек діє в прямому протиріччі з зовнішньою політикою держави і в інтересах іноземної держави.

Комуністи офіційно не входять до правлячої коаліції з ANO і соціал-демократів, але вона, за браком голосів, змушена спиратися на КСЧМ при прийнятті рішень.