МЕНЮ

На Вінниччині перші лауреати премії імені Олега Чорногуза отримали "СміхоОскари"

15 квітня, 2019 - 18:55

Перших лауреатів нової літературної премії для гумористів імені відомого українського письменника Олега Чорногуза нагороджували сьогодні у селі Іванів, на батьківщині письменника. Ними стали черкаський письменник Юрій Осипенко та відомий на Вінниччині скульптор Михайло Крижанівський. Олег Чорногуз особисто вручав переможцям спеціальні відзнаки «СміхоОскари» – це статуетки із зображенням головного героя його сатиричного роману «Аристократ із Вапнярки». Від організаторів перші лауреати премії отримали грошові призи, дипломи та подарунки.

Як уточнив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, за результати конкурсу члени журі визначали переможців у двох із трьох передбачених номінацій. Юрій Осипенко, який подав на конкурс два гумористичних романи «Любик» та «Политиця», отримав премію за кращий гумористичний роман. А в номінації «Створення пам’ятників, меморіальних дошок героям гумористичних чи сатиричних творів» перемогу здобув Микола Крижанівський з Могилева-Подільського. Саме він створив пам’ятник персонажу роману Олега Чорногуза «Аристократ із Вапнярки» Євграфу Сідалковському, який нині стоїть на пероні залізничного вокзалу у Вапнярці.

«Премія імені Олега Чорногуза має три номінації: за кращий гумористичний чи сатиричний роман українською мовою, за створення пам’ятників, меморіальних дошок героям гумористичних чи сатиричних творів, а також за глибоке аналітичне дослідження жанрів гумору і сатири. Переможців останньої цього року не визначали через відсутність претендентів, – розповідає Вадим Вітковський. – Але в нашій країні є багато талановитих гумористів, які варті підтримки та визнання. Не випадково премію ми назвали на честь відомого українського письменника, автора сатиричного роману «Аристократ із Вапнярки». Це логічно, адже Олег Чорногуз наразі мешкає на Вінниччині і радо погодився взяти участь у нашому задумі».

Як писав «День», премію імені Олега Чорногуза заснували Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України, редакція літературного журналу «Вінницький край» та Видавничий дім «Моя Вінниччина». Це вже друга, разом із премією імені Степана Руданського, літературна відзнака, пов’язана з іменами гумористів Вінниччини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано автором