МЕНЮ

Філарет розповів, коли ПЦУ отримає статус патріархії

15 березня, 2019 - 21:33

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розповів за яких умов новостворена церква зможе отримати статус патріархії.

Про це повідомляє "Главком".

Філарет розповів, що не мав запрошення до Стамбула на урочистості з вручення томосу, тому що перебуває у чині патріарха, а ПЦУ знаходиться у статусі митрополії.

"Мене не запросили (до Стамбула на урочистості з вручення томосу, - ред.) тому, що вони не хочуть визнати УПЦ в статусі патріархату, а визнають поки що в статусі тільки митрополії. А я патріарх, і якщо я буду присутній на цьому врученні як патріарх, то це значить, що Вселенський патріарх визнає українську церкву в статусі патріархату", - зазначив Філарет.

Також він додав, що наразі патріарх Варфоломей не виключає, що українська церква може бути в статусі патріархату.

"Якщо все українське православ’я об’єднається в одну церкву, це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але тільки в Україні, тобто невизнаним патріархатом. А визнаними ми є як Київська митрополія. Тому наша мета, наше завдання полягає в продовженні об’єднання з парафіями і духівництвом Московського патріархату. Коли ми об’єднаємось, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надання нам статусу патріархату", - додав ієрарх ПЦУ.