Зеркаль: Нові дані у справі МН17 свідчать, що коло навколо РФ стискається

Нові дані Спільної слідчої групи у справі про збиття літака МН17 та рішення Міжнародного Суду ООН від 8 листопада свідчать про те, що коло навколо Росії стискається і їй буде дедалі важче уникнути відповідальності.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, коментуючи сьогоднішнє звернення Спільної слідчої групи, яка розслідує збиття малайзійського літака МН17, до свідків цих подій в першій половині 2014 року.

"Коло навколо Росії стискається, уникнути відповідальності буде все важче і важче. Дякую слідчим і прокурорам за блискавичну роботу", - написала Зеркаль.

Вона навела декілька цитат із цього звернення, які, зокрема, свідчать про підтримання лідерами збройного угруповання «Донецька Народна Республіка» (ДНР) контактів із російськими чиновниками щодо військової підтримки, а також про участь російських спецслужб в управлінні "ДНР".

"А тепер давайте згадаємо рішення Міжнародного Суду ООН від 8 листопада 2019 року: Суд нагадав, що в Резолюції Ради Безпеки США 1373 передбачено, що держави не повинні надавати будь-яку підтримку особам, причетним до тероризму, а також вони повинні вживати заходів та співпрацювати для запобігання та придушення актів фінансування тероризму, "вчинених будь-якою особою". Якщо держава порушує це зобов'язання, в тому числі стосовно дій, вчинених державними посадовими особами, тоді відповідальність за це порушення буде покладена на державу", - резюмувала Зеркаль.