У центрі Вінниці розгорнули документальну виставку про УПА

До Дня захисника України Інститут національної пам’яті презентував документальну виставку «Проти Голіафа». Експозиція розповідає про жінок і чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам – нацистському та комуністичному, та мали вплив на історію українського визвольного руху. Інформаційні банери розгорнули на Європейській площі Вінниці, біля Меморіалу слави та пам’ятника героям Небесної сотні і воїнам АТО/ООС.

«Зранку на Європейській площі у Вінниці відбулося урочисте вшанування Героїв Небесної сотні та героїв російсько-української війни. Потім відкриття виставку Українського інституту національної пам’яті «Проти Голіафа», яка присвячена боротьбі Української повстанської армії проти двох тоталітарних кривавих режимів. Адже саме 14 жовтня святкуємо 78-му річницю створення УПА. Армії, що продовжила боротьбу за відновлення української державності в часі Другої світової війни. Армії, що ніколи не капітулювала», – повідомив начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко.

Він додав, що проєкт розповідає про тих, хто віддано боровся за незалежність України, хто мав стратегію та волю втілити в життя національну ідею єдності країни. Серед них Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав АКТ відновлення Української Державності. Він досі залишається символом українського спротиву. Також Роман Шухевич, який протягом 7 років очолював Українську повстанську армію в найбільших її зіткненнях з радянським режимом. Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб розбити залізну інформаційну завісу. Василь Кук, котрий розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Романа Шухевича. Євген Грицяк – однин із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу. Крім того, виставка розповідає про організаторку Українського Червоного Хреста Катерину Зарицьку, бойову командирку Ірину Тимочко-Камінську, підпільника Іллю Обериниша.

Організаторами заходу виступив Центр досліджень визвольного руху, а партнером експозиції став – Український інститут національної пам’яті.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця