Львівщина розраховує отримати чверть коштів проєкту "Велике будівництво" на фінансування його львівської складової

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко відвідав Львівщину, аби разом з місцевою владою напрацювати основні напрями роботи для ефективного втілення проєкту «Велике будівництво» у Львівській області.

Нагадаємо, що у проєкті йдеться, зокрема, про відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні і це – один з напрямів  програми відродження культури та креативної економіки, які ініціював чинний Президент України.

«Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить об’єкти «Великого будівництва у культурі» надзвичайно цікавими елементами туристичної атракції, – цитує виступ міністра культури у Свірзькому замку, що у селі Свірж Перемишлянського району, пресова служба Львівської облдержадміністрації. – Збереження їхньої автентичності й духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок. Ми зробимо все, щоби кошти, на які очікуємо, а це 55 мільярдів гривень упродовж 4-х років, були спрямовані не тільки на реставрацію, реконструкцію і добудову, а й на створення центрів надання культурних послуг по всій Україні».

На думку Олександра Ткаченка, відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, бо пам’ятки стануть місцевими туристичними магнітами.

За словами голови ЛОДА Максима Козицького, який супроводжував міністра у цій поїздці, Львівщина розраховує отримати чверть фінансування на проєкт «Велике будівництво». «Чому стільки? Бо в нашій області зосереджена чверть усіх пам’яток культурної та архітектурної спадщини України.  Це понад 8 тисяч об’єктів, – зазначив голова ЛОДА і подякував Володимирові Зеленському за те, що, завдяки проєкту «Велике будівництво», нарешті культура буде у фокусі уваги, що, своєю чергою, дозволить по-іншому подивитися на туристичний потенціал України, створити нові робочі місця і розвинути біля реставрованих пам'яток й суміжні галузі.

Також Максим Козицький повідомив, що Львівська облдержадміністрація підготувала пропозицію щодо отримання з держбюджету-2021 фінансування на реставрацію 21 пам’ятки архітектури, серед яких, зокрема, Свірзький та Старосільський замки, костели у Годовиці та Щирці, Тартаківський і Поморянський палаци та палац Гредлів, а ще – дерев’яні церкви, які входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Це туристичні магніти, які у наступні роки притягнуть на Львівщину великі кошти і дадуть нове життя нашій області». Також, за словами керівника ЛОДА, у «Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року» серед п’яти стратегічних цілей є пункт «Туристична привабливість». Запроваджено й розвиток економічної компоненти культурно-мистецької сфери, зокрема – підтримку креативних індустрій з використанням регіональних традицій.

На зустрічі з міністром культури ішлося й про те, що в межах ініціативи Президента України «мандруй Україною» на Львівщині велику роль приділяють Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Також Олександрові Ткаченку розповіли, що реставрується музей фортеці Тустань і здійснено передачу на баланс Національного природного парку «Сколівські Бескиди» палацу Гредлів – пам'ятки архітектури місцевого значення у місті Сколе, який стане туристично-інформаційним та еко-просвітницьким центром.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото пресслужби ЛОДА