МЕНЮ

Венесуела не прийматиме долари під час розрахунків за нафту

14 вересня, 2017 - 12:13

Прагнучи обмежити вплив американських санкцій на економіку країни, влада Венесуели інструктує експортерів нафти не вести розрахунки в доларах США, пише The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Нафтотрейдери, які працюють з венесуельською нафтою, почали переводити платежі в євро. Держкомпанія PdVSA попросила партнерів у СП відкрити рахунки в європейській валюті.

PdVSA і міністерство енергетики офіційних коментарів не дають, публічно про нову політику оголошено не було.

У серпні уряд США запровадив нові санкції щодо Венесуели та її нафтових компаній, встановивши заборону на операції з новими облігаціями, випущеними урядом Венесуели і нафтовидобувними компаніями країни. Крім того, вводяться обмеження на операції з низкою наявних бондів, розміщених держкомпаніями Венесуели, забороняється виплата дивідендів на папери, що перебувають у власності уряду країни, передає Інтерфакс.

Вашингтон звинувачує владу Венесуели в порушенні прав громадян і організації незаконного голосування. Каракас розцінив дії США як економічну війну. Фактично, заходи з боку США ізолюють країну від світової фінансової системи.

США є основним покупцем венесуельської нафти.