МЕНЮ

Шойбле застерігає від швидкого розширення Єврозони

14 вересня, 2017 - 13:23

Міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле стримано висловлюється про можливе поширення Єврозони на всі країни-члени Європейського Союзу. Про це керівник німецького мінфіну заявив увечері середи, 13 вересня, в ефірі телеканалу ARD.

За словами німецького урядовця, він у цілому підтримує плани голови Європейської Комісії Жан-Клода Юнкера щодо входження в майбутньому до Єврозони всіх країн-членів ЄС. Утім, на думку Шойбле, кандидати на членство в Єврозоні мають відповідати певним економічним критеріям.

На переконання Шойбле, промова Юнкера щодо запровадження євро в усіх країнах спільноти базувалася на "європейських уявленнях". Утім, для того, щоб все робити "правильно", на його погляд, треба, зокрема, переконати населення кожної країни в доцільності запровадження спільної європейської валюти.

Але найголовніше, щоб країни-члени ЄС навчилися жити та проводити економічну політику зі "стабільною" та "твердою" валютою, яку вони вже не зможуть самостійно знецінювати, зазначив міністр. "Якщо це (запровадження євро. - Ред.) зробити занадто рано, тоді матимемо проблеми", - наголосив Шойбле, згадавши Грецію як негативний приклад.

Нагадаємо, вчора Юнкер виступив за поширення зони євро на всі країни Євросоюзу, зокрема на критичні щодо Брюсселя Угорщину та Польщу.