МЕНЮ

У харківській школі, де вчився Данило Дідик, розмалювали футболки для допомоги пораненим бійцям

14 квітня, 2016 - 20:03

Жовто-блакитний «чеширський кіт», гілки калини, патріотичні символи та сонячні написи - зображення нанесли 13 квітня на футболки діти харківської спеціалізованої школи №11. Рукотворні вироби приготували для обміну на лоти благодійного аукціону, який пройде в школі 22 квітня. Отримані гроші передадуть пораненим бійцям АТО. Лотами будуть речі відомих українських письменників, музикантів,: спортсменів, які погодилися обміняти їх на унікальні футболки. Серед лотів будуть, наприклад, книги Жадана, Шкляра, Фоззі, речі харківських футболістів.

Про середню школу №11 в Харкові  всі дізналися 22 лютого2015 року, коли під час патріотичної ходи від вибуху загинув учень школи, 15-річний Данило Дідик. Проте газета «День» ще за чотири місяці до трагедії розповідала по патріотичні заходи в цьому навчальному закладі.

Даня пішов на громадський захід не випадково, бо любив Україну, кажуть сьогодні його однокласники, в його день народження 27 квітня тепер відзначають День Героя.

І цей аукціон, розписи футболок для допомоги пораненим бійцям придумали саме діти, які вчилися разом із Данилом. Ініціатором аукціону став близький товариш загиблого Дані, 17-річний Ігор Уманський. Збір та передача коштів відбуватиметься  через фонд «Відкриваючи серце», один із засновників якого – батько Дані, волонтер Андрій Дідик.

В школі все незвичайне, навіть кабінет директора не схожий на сувору офіційну установу, на стінах банери волонтерських груп та добровольчих підрозділів, діти заходять сюди, не за якоюсь «доганою», а просто попити чаю, поділитися думками. Зараз тут на стільцях розкладені 23 розмальовані школярами футболки, учні молодших та старших класів працювали над малюнками кілька годин поспіль. Вироби навіть можна прати, з гордістю каже директор школи, Світлана Проценко. Розповідає – діти до завдання поставилися дуже відповідально: підібрали цікаві вислови, продумали логотипи, деякі лого вийшли високопрофесійні та можуть бути використані справжніми дизайнерами.

«За допомогою цих малюнків ми хотіли показати, що Україна - це єдина країна з великими можливостями – не важливо ти проста людина чи зірка», - пояснює Ігор Уманський. Розказує, що всі заходи в школі напряму або опосередковано пов’язані з пам’яттю про Даню, який був справжнім патріотом. Волонтерка Альона Соловйова, другий засновник фонду «Відкриваючи серце», із захопленням роздивляється вироби - результати творчого заходу, який відбувся. Обіцяє, що зібрані кошти будуть передані через фонд пораненим, зокрема тим, які пережили ампутацію та проходять протезування – волонтерка відвідує бійців в шпиталі та знає про їхні потреби. «В інституті протезування я сама заряджаюся енергією від хлопців, настільки вони сильні й позитивні», - додає Альона Соловйова. Повний список бійців, до яких піде шкільна допомога, ще не складений, його будуть обговорювати організатори разом із учасниками після аукціону.

Альона Соколинська, Харків, фото надано автором