МЕНЮ

У РФ порушили кримінальну справу проти директора Інституту нацпам'яті України

14 березня, 2019 - 13:52

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу проти директора Українського інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича за фактом реабілітації нацизму.

Про це повідомляє телеканал 112-Україна з посиланням на прес-службу СК РФ.

Згідно з даними слідства у РФ, В'ятрович з 12 листопада 2014 року "здійснює систематичне заперечення фактів, установлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду й покарання головних військових злочинців європейських країн осі, у тому числі про належність українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС і їхньої участі у військових злочинах проти мирного населення".

У зв'язку з цим СК РФ порушив кримінальну справу за ч. 2 ст. 354.1 КК РФ.

"СК Росії не залишиться осторонь і продовжить роботу з виявлення та припинення таких злочинів, кожному факту нададуть всебічну правову оцінку", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Сам В'ятрович, реагуючи на повідомлення Слідчого комітету росії РФ, прокоментував його коротко. "Російська гарячка - вона безпощадна", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, Володимир В'ятрович народився у Львові 7 червня 1977 року. У 1994-1999 роках навчався на історичному факультеті Львівського університету за спеціальністю "історія України". У 2004 захистив кандидатську дисертацію на тему "Закордонні рейди УПА в контексті реалізації антитоталітарної національно-демократичної революції народів Центрально-Східної Європи".

У березні 2014 року призначений директором Українського інституту національної пам'яті.