МЕНЮ

На Вінниччині відомого мікробіолога Заболотного увіковічнили у камені

13 грудня, 2019 - 13:03

На території Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування на честь видатного мікробіолога, епідеміолога, академіка, а головне – земляка Данила Кириловича Заболотного встановили великий пам’ятник. Виготовив його із білого пісковика молодий скульптор зі Львова Назар Ткаченко. Погруддя встановили на кам’яний постамент та розташували на центральній алеї. Як повідомила начальник відділу культури і туризму Крижопільської РДА Оксана Кройтор, виготовили його за кошти громади і небайдужих меценатів.

«Данило Кирилович Заболотний – наш земляк, видатний епідеміолог зі світовим ім’ям. Він народився, тривалий час жив, працював і похований у рідному селі Чоботарка( зараз Заболотне, яке назване на його честь). Наша громада дуже пишається людиною, яка була настільки віддана науці й людям, тому вирішили вшанувати його пам’ять і встановити у селищі пам’ятник на його честь, – відзначає Оксана Кройтор. – У рідному селі академіка діє прекрасний Меморіальний Музей-садиба Д. К. Заболотного, де зберігаються його особисті речі, численні наукові роботи про чуму, холеру, малярію, сифіліс, тиф та інші захворювання. Данило Заболотний був нагороджений Орденами Святої Анни III ступеня, Орденом Святого Станіслава II ступеня та Орденом Почесного легіону. Тепер його пам’ятник стоятиме на подвір’ї лікарні і нагадувати, що лікар – це передусім покликання і обов’язок рятувати життя людини».

До слова, Данило Заболотний – мікробіолог та епідеміолог зі світовим ім’ям. Він був засновником першої у світі кафедри епідеміології в Одесі, у Києві заснував інститут мікробіології та епідеміології., одзолював Академію наук України. Заболотний досліджував і брав участь у ліквідації чуми в Індії та Монголії, на території Російської імперії і сучасної України, Персії, Китаю та Шотландії. Також вивчав холеру і боровся з епідеміями цієї хвороби. Заразивши себе холерою, він експериментально довів , що від холерної інфекції можна вберегтися, ввівши в організм особливу культуру вібріонів. Уперше для імунізації людини застосував агарову культуру мікроорганізмів. Також він здійснив дослідження ефективності протидифтерійної сироватки на собі після експериментального зараження дифтерією. Першим застосував широкомасштабне лікування дітей антидифтерійною сироваткою.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця