Львівська міськрада готує позов до суду на рішення Кабміну про "карантин вихідного дня"

У Львові, як в кількох інших містах України, прокотилася хвиля протестів після рішення Кабінету міністрів зробити локлаун на суботу і неділю, аби перервати ланцюжок масової передачі ковіду. У Львівській міській раді відразу ж повідомили, що юристи готують позов до суду на таке рішення.

Вчора, 12 листопада, міський голова Львова взяв участь у телепрограмі «Право на владу», де прокоментував незгоду з рішенням урядників вищого ешелону. А сьогодні під час засідання виконкому мер ще раз наголосив, що місто не підтримує ідею уряду про запровадження «карантину вихідного дня», адже це може залишити багатьох людей без засобів існування. Натомість місто сформує мобільні юридичні групи, які надаватимуть оперативну допомогу підприємцям, і також готує позов до суду на рішення Кабміну. Позицію Львова уже підтримали чимало міст, зокрема й Асоціація міст України.

«Вчора ввечері мав запрошення на один з національних телеканалів, де була велика дискусія з великою кількістю експертів. Мене здивувало, що всі люди, які мають більш-менш нормальне розуміння в медицині, люди, які працюють у серйозних структурах, заявили, що «карантин вихідного дня» – це просто імітація важливої діяльності, яка не дає жодного результату, а створює надзвичайно великі проблеми для сотень-тисяч українців, – цитує Андрія Садового пресова служба ЛМР. – У Львові ці обмеження можуть призвести до дуже великої біди, тому що орієнтовно 50 тисяч львів'ян можуть залишитись без засобів до існування. Субота і неділя для людей, які працюють в торгівлі чи, можливо, мають невеличкий магазинчик, це якраз той час, коли можна отримати 50% тижневого заробітку. Фактично, за суботу–неділю люди недоотримають живими грошима орієнтовно 50 млн грн – це ті кошти, які вони витрачають на оренду помешкання, на оплату за тепло, купують продукти харчування, роблять ПЛР-тести за свої гроші, і держава хоче їх цього позбавити. Тому ми сьогодні подаємо позов в суд, ми створили достатньо багато мобільних груп. Загалом буде задіяно 50 юристів Львівської міської ради, в суботу і неділю буде працювати Центр підприємництва, можна буде телефонувати на Гарячу лінію і одразу переключатимуть на Центр підтримки підприємництва. В разі потреби, прошу всіх заступників, керівників департаментів також бути готовими виїжджати і допомагати».

Міський голова Львова вважає, що рано чи пізно уряд визнає, що це рішення було помилковим – «так само, як сьогодні визнали помилковим рішення, які у травні обмежували можливість для людей відвідувати парки». Також дякує містам, котрі підтримали позицію Львова стосовно «карантину вихідного дня». І сподівається, що правоохоронні органи «в цей час стануть на сторону людей і будуть максимально толерантними».

Крім того, доручив представникам мерії взяти участь у засіданні обласної комісії ТЕБ і НС, та озвучити там позицію міста.

Якщо підсумувати все вище зазначене, то приватні підприємці Львова на вихідних зможуть працювати як і раніше, з дотриманням протиепідеміологічних заходів.

Тим часом, львівські театри і музеї державного підпорядкування вже повідомили, що виконуватимуть рішення Кабміну про «карантин вихідного дні». Зокрема, Львівська національна опера імені Соломії Крушельницької, Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької та Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Відповідні повідомлення ще вчора оприлюднено на сайтах інституцій та сторінках у соціальних мережах. 

Щодо статистики по Covid-19, то, на момент написання матеріалу, міська рада не зробила розсилки, хоча у всі попередні місяці карантину, від 12 березня, така інформація з'являлася найпізніше о 9-й ранку.

Згідно з повідомленням ЛОДА, за 12 листопада підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 465 мешканців області. За попередню добу з підозрою на коронавірус госпіталізували 137 осіб. Скерували на самоізоляцію 1791 людину.  У стаціонарах – 2058пацієнтів. 156 недужих лікують у реанімаційних відділеннях. 41 – на апаратах ШВЛ.

За увесь час карантину на Львівщині коронавірус підтверджено у 36000 осіб. Померли – 1035.  Одужали від коронавірусної інфекції 23728 осіб.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.