ЄС вимагає від Росії скасувати вирок шести фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" з Криму

Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) опублікував заяву з протестом проти вироку, винесеного напередодні в Ростові-на-Дону шести учасникам організації "Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Європейський союз не визнає ні виконання російського законодавства в Криму і Севастополі, ні передачу кримчан до судів в Росії. ЄС очікує, що Росія скасує ці рішення і негайно звільнить усіх незаконно затриманих українців", - йдеться в комюніке, поширеному в Брюсселі в середу ввечері.

У Брюсселі зазначають, що суд в Ростові-на-Дону засудив громадян України Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова, Емір-Усейна Куку і Вадима Сірука до тривалих термінів позбавлення волі.

"Їх обвинувачують у приналежності до організації, яка заборонена в Росії, але не в Україні. Надмірні терміни тюремного ув'язнення від 7 до 19 років є останнім цілеспрямованим переслідуванням Російською Федерацією українських громадян Кримського півострова, включно з кримськими татарами і правозахисниками", - стверджується в документі ЄВС.