У ЄС закликають провести нові вибори у Киргизстані

Після скасування результатів парламентських виборів у Киргизстані, що відбулися 6 жовтня, Євросоюз закликав владу країни поважати демократичні права народу країни та організувати нові вибори за спостереження ОБСЄ/БДІПЛ.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву речника ЄС, яка оприлюднена у вівторок на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз узяв до уваги оголошення недійсними результатів парламентських виборів від 6 жовтня Виборчою комісією Киргизької Республіки. ЄС також врахував занепокоєння, що були висловлені громадянами Киргизстану та міжнародним співтовариством щодо процедурних недоліків під час призначення нового Прем’єр-міністра. Ці занепокоєння мають отримати відповідь», - йдеться у документі.

Речник наголосив, що ЄС залишається готовим співпрацювати із легітимною владою Киргизької Республіки, та підкреслив ключову роль президента у тому, щоб скерувати політичний процес у напрямку пошуку виходу із поточної кризи шляхом інклюзивного діалогу в усьому політичному спектрі, та в організації нових вільних і справедливих виборів відповідно до міжнародних стандартів та за спостереження з боку ОБСЄ/БДІПЛ. Євросоюз повною мірою підтримує демократичне право народу Киргизстану скористатися своїми голосами вільно від будь-якого втручання або порушень.