У Києві пройде Фестиваль сучасної драми

16-18 жовтня відбудеться традиційний осінній «Фестиваль сучасної драми 2020». Публічна чітка п’єс молодих українських «шекспірів» пройдев рамках фінальної частини ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ. 10 п’єс за 3 дні представлятимуть на  «Сцені 77» Київського національного театру оперети.

Проєкт під кураторством відомого україно-німецького драматурга Павла Ар’є стартував у червні поточного року. До ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ організатори запрошували всіх тих, хто вміє або хоче писати, готовий вчитися та прагне визнання власних сценічних робіт. Тож, був всеукраїнський конкурс, учасників відбирали з різних куточків країни. 

Нагадаємо, під час І Резиденції 15 відібраних щасливчиків безкоштовно відвідували теоретично-практичні семінари та ворк-шопи з драматургії. Далі –вчилися майстерності у вже відомих українських режисерів та драматургів: П. Ар’є, Н. Блок, Є. Лавренчука, В. Малахова та інших. Під завісу літа, під час ІІ Резиденції, автори писали власні п’єси в супроводі консультацій від іменитих кураторів.

Тепер фіналісти готові показати власні роботи. 16-18 жовтня буде презентовано десять читок за три дні. Вхід на події фестивалю – вільний. Однак, у зв'язку з карантинними обмеженнями зала може прийняти лише 50 осіб. Тому для глядачів передбачена обов’язкова реєстрація. Крім того, вхід до театру та перебування у ньому лише в захисній масці.

Лабораторію драматургії було засновано 2019 р. Національною спілкою театральних діячів України. Цьогоріч проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

Повна програма «Фестивалю сучасної драми 2020»:

16 жовтня  «Четверта стіна»,   «Чума»«Зіскочити з петель»

17 жовтня «Ловець снів», «Десафінадо», «Дядя Міша проходить мимо»

18 жовтня  «PresentPerfect», «День стійкості», «Подорож Амундсена», «Читери»