Опитування 25 жовтня є формою безпосередньої демократії, - Офіс президента

У Офісі президента України наголошують, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, як це визначено для нього Конституцією України, не матиме прямих юридичних наслідків.

Про це йдеться в коментарі на сайті Офісу президента у вівторок.

"Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто має достатньо медійного впливу та грошей, щоб маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку. 25 жовтня ми дізнаємося про те, що насправді думає народ. А також поставимо ті запитання, які ніхто й ніколи не хотів ставити напряму своїм співгромадянам у нашій країні", - зазначено у повідомленні.

У Офісі президента вважають, що не тільки референдуми можуть використовуватися як засіб безпосереднього впливу громадян на зміст державної політики.

"Опитування – інший інструмент. У кожного інструменту є свій сенс і юридичне значення. Запропоноване президентом загальнонаціональне опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися про те, що справді важливо для нашого суспільства, щоб на рівні всієї держави можна було засвідчити суспільну думку без її корегування різними ангажованими "експертами" та політиками з понад 20-річним стажем маніпуляції народними очікуваннями. Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Саме так працює істинна демократія", - пояснили в Офісі президента.

Там нагадали, що серед ключових пріоритетів президента Зеленського, які було анонсовано ще у 2019 році з метою суттєво переформатувати принципи політичного устрою України, окремо було бажання надати набагато більше можливостей саме суспільству вирішувати, як розвиватися державі.

"Тобто відкрити в Україні двері для справжньої демократії. Коли суспільство самостійно формулює свої базові очікування та отримує прямі інструменти для втілення цих очікувань у повсякденне життя. Саме для цього в парламенті опрацьовується пакет законів про народовладдя, і ключовий з них – про всеукраїнський референдум – уже на шляху до ухвалення депутатами", - зазначили в Офісі президента.

Як повідомлялося, 13 жовтня Володимир Зеленський оголосив про проведення в країні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня всенародного опитування.