МЕНЮ

Помер поет і бард Андрій Панчишин

13 жовтня, 2015 - 10:35
Помер поет і бард Андрій Панчишин

Екс-львів'янин відійшов у Засвіти у Києві на 57-му році життя. Про це вчора на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив товариш Андрія Зіновійовича письменник Юрко Винничук. «Прилетіла з Києва сумна звість: помер поет і бард Андрій Панчишин, з яким ми разом – а ще з Віктором Морозовим і Тарасом Чубаєм – творили театр "Не журись!".  Під час Майдану Андрій з Морозовим запустили в Інтернет багато бойових патріотичних пісень. А перед тим Морозов видав кілька батярських дисків, для яких Андрій написав дотепні батярські тексти», – йдеться у повідомленні.

Андрій Панчишин народився 22 березня 1959 року у Львові. Бард, журналіст, поет, громадський діяч. Лауреат першого фестивалю «Червона рута» (1989, Чернівці). Депутат Львівської облради народних депутатів (1991-1994). Є автором збірок поезій «Пісні» (1989), «Другий голос» (1990), сценарію музичного фільму «Не журись» (1989), музичної радіовистави «Три хрести» (1993), авдіоальбому «Звідкіля ідеш…» (1991).  Останнім часом жив у Києві.

«Андрій помер у Києві, і ховати його збираються там, де його мало хто знає – в Києві (о 14-тій на Байковому). Однак Львів повинен втрутитися у цю справу, бо родина його живе у Львові, він писав для Львова, оспівував Львів і був може останнім справжнім львівським бардом і одним з небагатьох носіїв львівського балаку», – вважає Юрко Винничук.

 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Прилетіла з Києва сумна звість: помер поет і бард Андрій Панчишин, з яким ми разом -- а ще з Віктором Морозовим і Тарасо...

Posted by Юрій Винничук on 12 жовтня 2015 р.