МЕНЮ

Юнкер пропонує поширити Шенгенську та Єврозону на всіх членів ЄС

13 вересня, 2017 - 11:48

Голова Єврокомісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер виступає за поширення зони євро на всі країни Євросоюзу, зокрема на критичні щодо Брюсселя Угорщину та Польщу. Про це Юнкер заявив перед Європарламентом у Страсбурзі у середу, 13 вересня, у своїй щорічній промові "Про стан ЄС".

Нині лише 19 із 28 країн ЄС використовують спільну європейську валюту - решта або не відповідають вимогам Єврозони, або поки не хочуть переходити на євро. Водночас голова ЄК виступив за поширення Шенгенської зони на усі країни ЄС, зокрема на Болгарію та Румунію.

У своїй промові голова ЄК торкнувся низки проблем, із якими зіткнувся ЄС. Зокрема Юнкер зазначив, що Туреччина дистанціюється від ЄС. Він також висловив переконання, що Великобританія "пошкодує" про те, що виходить із Євросоюзу. Та попри всі кризи, голова ЄК вважає, що "вітер знову у вітрилах Європи".

На тлі продовження потоку нелегальної міграції до Євросоюзу Юнкер зауважив, що цим мігрантам "абсолютно необхідно" надати законні шляхи для міграції. "Нелегальна міграція зупиниться лише тоді, коли мігранти матимуть інші опції, окрім небезпечної мандрівки (через Середземне море. - Ред.)", - сказав Юнкер.

Також голова ЄК заявив про те, що ЄС розпочав переговори із Австралією та Новою Зеландією щодо зони вільної торгівлі. "Я прошу, щоб ми завершили ці переговори до завершення нашої каденції (до кінця 2019 року - Ред.)", - сказав Юнкер.