МЕНЮ

В Україну прибула перша партія енергетичного вугілля із США

13 вересня, 2017 - 11:34

Сьогодні о 02:15 до перевантажувального комплексу  ДП "Морський торговельний порт "Южний" пришвартувалося судно Ocean Ambitious, на борту якого – 62 тисячі тонн енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ "Центренерго".

Зазначається, що стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби. Про це повідомляє прес-центр порту.

Згідно з повідомленням, порт "Южний" у найближчий тиждень планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним об’ємом понад  295  тисяч тонн: одне судно для " Центренерго", два судна для ДТЕК та одне для ТОВ "Єврореконструкція".

Графік прийому та відправки обіцяють виконати.

Президент України Петро Порошенко привітав поставку вугілля та сказав, що це "безповоротна втрата для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу, незважаючи на підступну крадіжку українського вугілля на українському Донбасі".

У свою чергу, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер прокоментував: "Сьогодні ми отримали гарну новину, що перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні. Співпраця компанії-члена Палати "Xcoal Energy & Resources" та ПАТ "Центренерго" – це визначний крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин".

Нагадаємо, 21 серпня представники американської компанії XCoal відправили до Одеси першу поставку вугілля обсягом у 62 тисяч тон.