МЕНЮ

Херсонського священика і активіста таємно доправили до Львова для надання свідчень про прорив кордону

13 вересня, 2017 - 13:32

Відгомін резонансної справи з поверненням Міхеїла Саакашвілі в Україну дійшов до Херсона. 12 вересня до місцевого священика Ігоря Петренка прийшли поліцейські і попросили пройти за ними нібито для упізнання померлого, який був його парафіянином. За словами о. Ігоря, обіцяли, що це займе близько години. У підсумку, священика посадили в машину і разом з місцевим активістом «Правого сектора» Петром Петишем повезли до Львова, забравши при цьому мобільні телефони.

Варто додати, що під час подій на українсько-польському кордоні у Краковці, коли Міхеїл Саакашвілі і його прихильники проривалася в Україну, о. Ігор, Петро Петиш та ще кілька херсонців підтримували екс-президента Грузії. Ігор Петренко зокрема звертався до присутніх з промовою, в якій говорив про цінність життя людини і звертався до Біблійних текстів. Відтак, після зникнення священика, у Херсоні заговорили про «репресії влади».

«Скоєно злочин групою осіб, слідчими поліції, які обманним шляхом заманили мене і Петиша до машини і повезли до Львова. В мене забрали телефон, а вже пізніше дали поговорити з дружиною і попросили сказати, що зі мною все гаразд, – коментує «Дню» Ігор Петренко. – Фактично, нас викрали. Це залякування незгодних людей. Я так розумію, що нас хочуть допитати щодо подій на кордоні. Але це можна було зробити і через відеоконференцію, без силових методів». На момент розмови з о. Ігорем (11:00 13 вересня), він чекав на юриста, з яким збирався іти до поліції для дачі свідчень.

12 вересня ввечері херсонські активісти зібрали мітинг під ГУ НП в Херсонській області з вимогою пояснити, куди пропав священик і чому його забрали таким чином. До людей вийшов заступник начальника управління Микола Цап, який повідомив, що херсонські поліцейські ніяких слідчих дій за участі священика не здійснювали і, мовляв, зараз вони з’ясовують, що трапилось. Невдовзі до мітингу приєднався нардеп Віктор Чумак, який перебував з візитом у Херсоні, заступник обласного прокурора Сергій Циганок, голова ОДА Андрій Гордєєв, священики та журналісти. Чумак критикував владу, зокрема міністра МВС Арсена Авакова, а Гордєєв і Циганок намагалися заспокоїти людей. В результаті, були написані заяви до поліції про зникнення людей. В цей час Ігор Петренко повідомив рідним по телефону, що він живий, здоровий і перебуває у Львові.

Нагадаємо, Ігоря Петренка 14 лютого 2015 року на блокпосту «ДНР» в селищі Оленівка Донецької області взяли в полон проросійські терористи. У полоні він побув 52 дні. У грудні минулого року в помешканні Петренка поліцейські проводили обшук з метою «відшукання та вилучення предметів злочину, а саме бойових припасів, вогнепальної зброї, а також мобільних телефонів та сім-карток, за допомогою яких він підтримує зв’язок з особами, причетними до збуту вогнепальної зброї...». Пізніше справу закрили.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора