Голова МОЗ Німеччини висловив скепсис щодо вакцини РФ проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я ФРН Єнс Шпан висловив скепсис щодо російської вакцини проти COVID-19, оскільки непрозорість російських розробників і чиновників не дає можливості судити про надійність цього препарату.

Про це міністр заявив в інтерв’ю Німецькому радіо, передає Укрінформ.

«Я дуже скептично ставлюсь до того, що відбувається (у цьому питанні) в Росії. Я був би радий, якби у нас була хороша перша вакцина, але виходячи з того, що ми знаємо, і це є основною проблемою, наші російські колеги дають нам дуже мало інформації, а тут (в Європі) вона не була адекватно перевірена», - сказав Шпан.

Відомо лише, додав він, що не було проведено досліджень третьої фази, тобто широких клінічних випробувань з тисячами досліджуваних. Тому такий підхід може бути небезпечним, якщо починати занадто рано вакцинувати мільйони, якщо не мільярди людей, адже якщо щось піде не так, це може бути смертельним для тих, хто отримає щеплення. Для того, щоб мати впевненість у такій вакцині, дуже важливо ретельно провести дослідження навіть в умовах пандемії, зробити відповідні тести і, перш за все, оприлюднити їх, підкреслив Шпан.

Німецький міністр зауважив, що «йдеться не про те, щоб бути першим будь що, а про те, щоб мати ефективну, перевірену і тому безпечну вакцину».

У самій Німеччині результатів випробування вакцини очікують до кінця року, масове виробництво - у середині наступного.