МЕНЮ

В Одесі у рамках туру "В’язні Кремля" активісти розставили 121 капкан

13 серпня, 2019 - 16:50

В Одесі 13 серпня активісти розставили 121 капкан у центрі міста, за кількістю українських політичних в’язнів та військовополонених в Росії та анексованому Криму. 

Таким чином свою підтримку бранцям висловили організатори акції – Українська гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, Об’єднання родичів в’язнів Кремля, кампанія #SaveOlegSentsov, Кримська правозахисна група, Крим-SOS та інші, передає Радіо Свобода.

Як повідомила координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак, це перша подібна регіональна акція. В Одесі акція триватиме до 18:00 13 серпня, а потім капкани в рамках туру «В’язні Кремля» відправлять у Херсон, Запоріжжя, Харків та інші українські міста.

«У російських тюрмах та в окупованому Криму утримуються за сфабрикованими обвинуваченнями 97 політв’язнів та 24 моряки зі статусом військовополонених. Більшість з них – кримські татари. Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їх світосприйняття, громадянську позицію та громадянську діяльність. Є й такі, кого звинуватили у плануванні «диверсій», «терактів», щоб створити картинку для російської пропаганди», – повідомила Томак.

Понад сотню капканів із закритими щелепами розмістили біля пам’ятника Дюку де Рішельє. В 2014-2015 роках саме тут збиралися одеські активісти Євромайдану. Крім капканів, в центрі міста встановили інформаційні стенди із прізвищами політв’язнів та інформацією про них. Перехожих закликали ознайомитися із стендами та іншими інформаційними матеріалами, пропонували написати лист чи листівку для політв’язнів.

В рамках туру по Україні також їздять представники правозахисних організацій та родичі політв’язнів. Зокрема, в Одесу приїхав брат «диверсанта» Євгена Панова Ігор Котелянець. Як зазначив Котелянець, який також є головою організації «Об’єднання родичів в’язнів Кремля», Панов досі не отримує допомогу.

Нагадаємо, на підтримку політв`язнів РФ у 10 містах України пройде акція "В’язні Кремля".

Мета акції "В’язні Кремля" - підтримати українських політичних ув’язнених і військовополонених, допомогти їхнім родинам та продемонструвати солідарність різних міст України у протистоянні російській агресії,