МЕНЮ

Стан здоров'я українського політв'язня Едема Бекірова погіршився

13 серпня, 2019 - 21:57

В окупованому Криму погіршився стан здоров'я українського політв'язня Едема Бекірова.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook його дочка Елеонора Бекірова, підкресливши, що батько не може встати з ліжка.

"В черговий раз отримую тривожні новини з Криму про батька. Сьогодні мого батька - Едема Бекірова не зміг відвідати адвокат Олексій Ладін у медсанчастині СІЗО. Через защемлення нерва у хребті він не може встати з ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині", - написала Бекірова.

На її думку, хвороба батька спровокована останнім засіданням суду, коли його доправили з СІЗО до будівлі Верховного суду Криму, і він 11 годин перебував під конвоєм без їжі та води.

"Таке ставлення не можна назвати інакше, як тортурами і тримання, і доправлення. Кожне вивезення в автозаку, який не обладнаний і не призначений для перевезення інвалідів, - це удар по його здоров'ю, яке щодня погіршується умовах СІЗО", - написала дочка політв'язня.

Вона повідомила, що Едему Бекірову терміново передали знеболювальні препарати.

"Але це лише ситуативне вирішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю у кого просити про допомогу. Я звертаюся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової і прошу відреагувати, використовуючи всі доступні їй механізми для допомоги моєму батькові", - написала Бекірова.

Вона нагадала, що в Криму її батькові не забезпечують відповідного медичного догляду, до нього не допускають незалежних лікарів.

"Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль при транспортуванні в автозаку. Тримання людини з інвалідністю в таких умовах є нелюдським і прирівнюється до тортур - стаття 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод", - заявила Бекірова.