МЕНЮ

Європа має реагувати твердо, коли Вашингтон переходить червону лінію, - Маас

13 червня, 2018 - 15:48

Європа потребує знаходження "нового балансу" у своїх відносинах зі Сполученими Штатами у світлі викликів, які поставила перед нею адміністрація президента Дональда Трампа. Про це заявив голова МЗС Німеччини Гайко Маас, повідомляє "ЄП" із посиланням на Reuters.

Серед викликів, висунутих американською адміністрацією Маас назвав вихід США з Паризької кліматичної угоди, вихід з ядерної угоди з Іраном, погрози санкції проти європейських партнерів та протекціонізм.

"Ми, європейці, повинні діяти як свідома противага, коли США перетинають червоні лінії" - сказав міністр.

"Там, де уряд США агресивно ставить під сумнів наші цінності та інтереси, Європа повинна реагувати більш твердо" - заявив він.

Нагадаємо, у березні адміністрація Трампа запровадила мита в розмірі 25% на сталь і 10% на алюміній стосовно Китаю, Росії та Японії. Для ЄС, Канади, Мексики, Бразилії, Австралії та Аргентини запровадження додаткових мит тимчасово відклали. Але тепер вони почали діяти з 1 червня

Шість країн-учасниць G7 висловили розчарування. ЄС слідом за Китаєм поскаржився у Світову організацію торгівлі на тарифи США. Єврокомісія з липня планує встановити мита на американські товари загальною вартістю 2,8 млрд євро. Цей крок стане відповіддю на запровадженні президентом США Дональдом Трампом підвищені мита на імпортовані з Європи сталь та алюміній.