МЕНЮ

Уряд пропонує посилити захист бізнесу від зловживань силовиків

13 червня, 2018 - 12:42

Кабінет міністрів України пропонує удосконалити захист прав підприємців від зловживань правоохоронних органів. Відповідний законопроект є в розпорядженні "РБК-Україна".

Зокрема, пропонується надати учасникам кримінального провадження права заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття провадження, якщо існує не скасована постанова про його закриття у разі відсутності факту злочину, набрання чинності закону, яким скасовано відповідальність за вчинене діяння.

Крім того, пропонуються зміни, які дозволять запобігти випадкам безпідставного продовження строків досудового розслідування, якщо у провадженні жодній особі не повідомили про підозру, що призводить до нанесення шкоди тим, які фактично не є підозрюваними, але щодо них ведеться слідство.

Як повідомлялося раніше, 21 березня Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження про утворення державної установи "Офіс залучення інвестицій". Згідно з розпорядженням, Офіс залучення інвестицій (UkraineInvest) з постійно діючого дорадчого органу при Кабінеті Міністрів України перетворюється на державну установу. Метою Офісу, як і раніше, залишається залучення в Україну прямих іноземних інвестицій та вдосконалення іміджу держави як привабливої для інвестування країни.