МЕНЮ

Transparency International закликає виправити закон про Антикорупційний суд

13 червня, 2018 - 15:43

Ухвалений в Україні закон про Вищий антикорупційний суд передбачає, що вже розглянуті в загальних судах першої інстанції справи НАБУ будуть завершені там само, отже, їх апеляція відбуватиметься в обхід Антикорупційного суду, що суперечить попереднім домовленостям із міжнародними партнерами, повідомляється на сайті Міжнародної антикорупційної організації Transparency International.

"Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень у справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент України має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку", - зазначає виконавчий директор «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин.

Крім того, як зазначають у TI Україна, така норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів країни українці побачать не раніше ніж через 2-3 роки, бо щонайменше півроку триватиме створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки у двох інстанціях розглядатимуться самі справи, які тільки туди потраплять.

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд (ВАКС, президентський законопроект №7440), що є однією з ключових умов продовження співпраці з МВФ. Спікер парламенту А.Парубій підписав закон 9 червня. 10 червня документ надійшов до адміністрації президента України.

Деякі положення законопроекту в другому читанні було змінено в результаті консультацій з МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при доборі суддів.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які починають діяти з початком роботи суду.

Повідомлялося також, що МВФ проаналізує закон про Антикорупційний суд

на предмет його відповідності домовленостям, досягнутим у контексті програми реформ.