МЕНЮ

РФ перешкоджає з'ясуванню правди про катастрофу МН17, - Рютте

13 червня, 2018 - 13:59

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягає на визнанні Російською Федерацією її відповідальності за знищення малайзійського Боїнг-777 на українському Донбасі. Про це він заявив під час виступу в Європарламенті.

"Ми дякуємо ЄС за підтримку (надану після катастрофи Боїнг-777)... Росія продовжила йти шляхом заперечення. Вона продовжила свою критику розслідування і продовжила перешкоджати з'ясуванню правди", - цитує Рютте "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр додав, що Європейський союз послідовний у своїй вимозі до Росії визнати відповідальність за катастрофу і співпрацювати зі слідством.

24 травня Міжнародна слідча група в Нідерландах заявила, що малайзійський Боїнг рейсу MH17 під Донецьком був збитий ракетою російського ЗРК Бук. Слідчим вдалося з'ясувати, що Бук належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Збройних сил РФ, що базується в Курську. Австралія і Нідерланди офіційно поклали на Росію відповідальність за знищення малайзійського Боїнг-777 і не виключили звернення до суду. У свою чергу, НАТО і ЄС закликали Москву погодитися з фактами і взяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу МН17.

Як повідомлялося раніше, 12 червня парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану між Нідерландами і Україною для полегшення переслідування осіб, відповідальних за аварію малайзійського "Боїнга" рейсу МН17, зокрема й можливість використання відеозв'язку.