МЕНЮ

Поступки США можна легко скасувати, якщо Північна Корея відновить провокації, - експерт

13 червня, 2018 - 16:56

Хоча результати саміту між президентом США Дональдом Трампом та лідером КНДР Кім Чен Ином досі до кінця не зрозумілі, враховуючи дуже розпливчату спільну заяву і брак коментарів з боку Північної Кореї, на поверхні виглядає, що американський президент зараз зробив великі поступки, щоб досягти пізніше очікуваних Сполученими Штатами поступок. Про це "Дню" заявив директор Центру воєнно-політичного аналізу Гудзонівського інституту Річард Вайтц.

"Найбільш дивовижним є те, що замість того, щоб оголосити про пом’якшення американських санкцій, Трамп повідомив, що він скасує спільні військові навчання між Південною  Кореєю та США. Таке рішення про припинення навчань буде вітатися в Москві та Пекіні і ймовірно викличе стурбованість у Сеулі, Токіо, а також будь-де, зокрема в Україні, оскільки причина згідно з якою Трамп пішов на цю поступку заради економії коштів може стосуватися інших американських військових навчань за кордоном. Так, військові навчання коштують грошей, але вона також служать як виконують важливі функції як стримування, запевнення і готовність", – зазначив ксперт.

За його словами, на щастя, ці поступки можна легко скасувати, якщо Північна Корея відновить свої провокації.

"Таке припущення полягає в тому, що Північна Корея продовжить замороження випробування ядерної зброї та ракет великої дальності чи піде інакше існує ризик відновлення цих навчань і посилення американських санкцій і навіть прямого американського втручання", - заявив Вайтц.

"Однак, виглядає дивним те, чому багато з цих поступок – припинення американсько-південнокорейських військових навчань, подальші заходи з роззброєння Північної Кореї та інші питання було порушено на прес-конференції Трампа, але про них не було згадано у спільному документі.  Можливо пройде декілька днів, коли ми дізнаємось про деталі того, що насправді сталось", - зауважив експерт.

Більше читайте в статті "Декларації без наслідків чи історичний здобуток Трампа?"