МЕНЮ

Підписання угоди між США та КНДР дещо повторює ситуацію з Іраном, - експерт

13 червня, 2018 - 13:46

Факт підписання президентом США Дональдом Трампом та лідером КНДР Кім Чен Ином угоди, в якій було зафіксовано готовність до спільних зусиль щодо ядерного роззброєння Корейського півострова в обмін на гарантії безпеки з боку Вашингтона, дещо повторює ситуацію з Іраном, тільки в цьому специфічному районі, який досі становить надзвичайно гостру проблему для регіону насамперед і для світу загалом. Таку думку висловив "Дню" американіст, професор Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Цвєтков.

"Підписаний документ — дуже важливий з точки зору міжнародної безпеки. Це пов’язано з ядерним потенціалом Кореї. Поки що не можна говорити, наскільки відкритою буде корейська сторона стосовно їхнього ядерного потенціалу, але сама машина запущена", – зазначив він та додав, що наступні переговори, скоріше за все, будуть деталізувати цей процес і будуть більше стосуватися верифікації.

Крім безпекового, декларація також має високе політичне значення, особливо для Трампа та його адміністрації, щоби продемонструвати світові, що було досягнуто великого зрушення в цій проблемі.

"Також це має велике значення і для внутрішньої американської специфіки, оскільки після засідання "Великої сімки" та розколу, що відбувся між американцями і союзниками по цій коаліції, ситуація досить напружена. У разі успіху домовленості, це підніме шанси Республіканської партії щодо їхніх змагань у проміжних виборах в Америці. А в разі не настільки успішного результату, як бажала б адміністрація, буде зниження цікавості та рівня оцінок цих подій", - заявив експерт.

Щодо причин зміни позиції Кім Чен Ина, то, як зазначив Цвєтков, тут є комплекс чинників. По-перше, внутрішньоекономічна ситуація в країні. По-друге, вплив такого союзника, як Китай. Адже цей план підтримувався Пекіном, і вони хотіли бути учасниками цього процесу. Нинішня ситуація в Кореї залежатиме від того, яку допомогу надаватиме Китай. Опосередковано можна бачити інтерес до цієї ситуації з боку Росії, оскільки була ініціатива про проведення на вищому рівні восени зустрічі з російським лідером. Тобто такий крок північнокорейського лідера викликає збурення політичного інтересу до цієї країни, до її ролі та наступних кроків на міжнародній арені

Більше читайте в статті "Декларації без наслідків чи історичний здобуток Трампа?"