МЕНЮ

Парубій закликав французький бізнес не брати участь у будівництві “Північного потоку-2”

13 червня, 2018 - 12:25

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружем закликав французький бізнес відмовитися від участі у будівництві "Північного потоку - 2".

Про це спікер українського парламенту повідомив на своїй сторінці у Twitter.

"Під час зустрічі з головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружем закликав французький бізнес відмовитися від участі у сумнівному проекті з будівництва NordStream2. Натомість запросив французький бізнес приходити на український ринок", - зазначив у дописі Парубій.

Під час зустрічі з Головою Національних зборів Франції @AssembleeNat Франсуа де Ружі @FdeRugy закликав французький бізнес відмовитися від участі у сумнівному проекті з будівництва #NordStream2 .Натомість запросив французький бізнес приходити на український ринок. pic.twitter.com/3EOCgwDRGK

— Андрій Парубій (@AndriyParubiy) 11 июня 2018 г.

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснить візити до Франції та Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії з 10 по 15 червня.

Програмою перебування у Франції (м. Париж) заплановано зустрічіз головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружем та головою Сенату Франції Жераром Ларше. Заплановано спілкування зі співголовами Груп дружби Сенату та Національних зборів Франції Ерве Мореєм та Валерією Фор Мунтян.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України у разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, яка надала компанії Nord Stream 2 AG повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволів на будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2". Наразі тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії та Данії.

Президент Петро Порошенко в коментарі німецькому медіаконцерну Funke Media Group наголосив, що "ті, хто підтримують "Північний потік-2", самі стають посібниками президента РФ Путіна у його гібридних війнах".

Нещодавно Вашингтон попередив компанії, які хочуть взяти участь у розбудові російського проекту "Північний потік-2" щодо загрози запровадження проти них санкцій. Речниця держдепартаменту США Хізер Науерт повідомила, що США дали чітко зрозуміти своїм партнерам з інших країн, що фірми, які працюють у секторі енергетичного експорту Росії – якщо вони займаються цим видом бізнесу – можуть потрапити під санкції CAATSA  (Акту протистояння противникам Америки через санкції).

У Європейській Комісії також переконані, що газопровід "Північний потік-2" жодним чином не сприятиме цілям енергетичної політики Європейського Союзу.