МЕНЮ

МЗС України вітає домовленість про нову назву Македонії

13 червня, 2018 - 14:09

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав Македонію і Грецію з досягненням історичної домовленості щодо спірної назви Македонії. Про це у середу, 13 червня, він написав у Twitter.

"Вітаю Македонію і Грецію з досягненням історичної домовленості. Зустрічаючись 11.04 в Охриді з друзями Н.Дімітровим і Н.Котзіасом, був впевнений, що необхідне рішення буде знайдене. Цивілізовані країни сповідують європейські підходи", - написав Клімкін.

Як повідомлялося, прем’єр Греції Алексіс Ципрас заявив, що Греція та Македонія досягли домовленості у вирішенні суперечки щодо спірної назви Македонії. Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що нова назва - Республіка Північна Македонія – буде винесена на загальнонаціональний референдум восени цього року.

Нагадаємо, суперечка про назву Македонії - держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції - Македонією. Греція також застерігає Скоп'є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.