МЕНЮ

Кім Чен Ин зміг здійснити свою мрію "продатися подорожче", - експерт

13 червня, 2018 - 15:37

Підписання угоди між США та Північною Кореєю, в якій було зафіксувано готовність до спільних зусиль щодо ядерного роззброєння Корейського півострова в обмін на гарантії безпеки з боку Вашингтона, було потаємною мрією Кім Чен Ина — долучити себе особисто (і навіть не Північну Корею) до західного світу й вирішити свої власні питання за рахунок розв’язання ракетно-ядерної проблеми КНДР. Про це "Дню" заявив китаєзнавець, експерт Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Гончарук.

"Тому ми бачили, що і він, і Трамп поводились досить дивно й непослідовно під час виходу на цей саміт. І під час самої події можна було побачити, що це більше схоже на виставу, ніж на якісь переговори. Трамп казав перед зустріччю, що це буде визначна подія і що будуть якісь перспективи, але це декларації, які не матимуть серйозних наслідків. Треба мати на увазі, що обидві країни перебувають у стані війни з 1953 року і є справді дуже серйозні проблеми, крім ракетно-ядерної програми КНДР, які ускладнюють достойні відносини", – зазначив він.

Коли ж вести мову про причини зміни риторики Кім Чен Ина, то 2012 року, відразу після приходу до влади, він хотів "продатися подорожче" американцям, заявив Гончарук.

"І це оцінка не моя, а експертного співтовариства, в тому числі китайського. Скажімо, що це навіть проблема дідів та онуків. З самого початку було зрозуміло, що Кім Чен Ин — це не ідейний керівник, яким був його дід Кім Ір Сен. Кім Чен Ин — це абсолютно інша людина, яку вчили в Швейцарії, яка знає, що таке цивілізований світ і для себе особисто він із вождя голодної та злиденної країни хотів перетворитися на такого собі олігарха. І він цим шляхом іде", - сказав він.

Більше читайте в статті "Декларації без наслідків чи історичний здобуток Трампа?"