Серйозні кроки з боку НАТО можливі тільки після реформ в Україні, - Загороднюк

Про це міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив сьогодні, 13 лютого, під час спілкування з українськими журналістами за підсумками зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО у штаб-квартирі Альянсу. Очільник українського оборонного відомства мав низку двосторонніх зустрічей, зокрема з колегами із США, Великої Британії, Польщі, Латвії, Литви, Туреччини, Канади, Грузії та Угорщини. Також відбулася спільна зустріч із колегами у форматі «QUINT» і робочий сніданок на запрошення міністра національної оборони Канади за участю генерального секретаря НАТО та всіх міністрів країн-членів (29+1).

«Абсолютно чітко заявлено, що ми дотримуємося нашого євроатлантичного інтеграційного курсу, у нас є впевненість, що ми станемо членами НАТО. Ми працюємо над цим, проводимо постійні перемовини і консультації, яким чином це прискорити і подолати ті перешкоди, які зараз є», – сказав Андрій Загороднюк.

«Оборонна реформа, яку ми проводимо, критична на цьому шляху, –  продовжив він. –  Ми чітко бачимо, що тільки коли ми покажемо реальний результат – і собі, і нашим збройним силам, і нашим громадянам, експертному і міжнародному середовищу, прогрес у реформах – тільки тоді ми можемо справді розраховувати на якісь подальші серйозні кроки щодо інтеграції з НАТО і майбутнього членства. Наразі ми на правильному шляху. Звичайно, ми будемо іти далі, і я розраховую на позитивний результат».

Нагадаємо, «День» писав про перебіг і підсумки зустрічі в матеріалі «Війна в Європі – це загроза для всіх нас».

Ольга Харченко, «День»