МЕНЮ

PEN Ukraine виступив із заявою про підтримку телеканалу ATR

13 лютого, 2020 - 19:20

PEN Ukraine виступив із заявою про підтримку кримськотатарського телеканалу ATR, який опинився на межі закриття через блокування казначейством держфінансування.

Текст заяви опублікований на офіційному сайті PEN Ukraine.

"Сьогодні телеканал ATR є одним із небагатьох голосів нескореного Криму, а також важливим комунікаційним майданчиком між неокупованою частиною України та півостровом. Окрім того, кримськотатарське мовлення, що здійснюється телеканалом, є інструментом збереження мови корінного народу України, яка, за даними ЮНЕСКО, перебуває під загрозою зникнення", - йдеться в заяві.

В PEN Ukraine відзначають, що позбавлення каналу ATR державної підтримки з моральної точки зору неприпустимий крок.

"Водночас, це ще й груба політична помилка. Для кримських татар і наших закордонних партнерів така ситуація стане сигналом, що питання деокупації Криму більше не є у фокусі уваги України. Відсутність державної підтримки буде видимою ознакою капітуляції у війні, яку Росія веде проти України", - заявили в правозахисній організації.

Тому в Українському ПЕН вважають неприпустимим блокування державного фінансування кримськотатарського телеканалу та закликає органи влади якомога швидше відновити підтримку ATR.