Нацбанк повідомив про 60 млрд гривень прибутку банків у 2019 році

За попередніми даними, українські банки у 2019 році збільшили прибуток майже втричі - до 60 млрд грн.

Про це повідомила перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова у Facebook.

"60 млрд грн. Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше. Новий історичний рекорд", - написала Рожкова.

"Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%", - додала Рожкова.

За словами першого заступника голови НБУ, лідер за доходами - ПриватБанк, який збільшив прибуток у 2019 році у 2,7 раза - до 32 млрд грн. Зменшилася кількість збиткових банків - із 13 у 2018 році до шести у 2019 році. Показник ROE українських банків у 2019 році становив 34,2%. "Це вище, ніж загальноєвропейський показник - 7%, і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина - 18%, Румунія - 17%, Чехія - 16%. Понад 10 українських банків мають показник ROE більший за 30%", - повідомила Рожкова.

За її словами, основні чинники зростання прибутку банків - висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшились удвічі з 24 до 12 млрд грн. "Що потрібно вирішити: підвищити операційну ефективність Ощаду (Ощадбанку - ІФ) та Укрексімбанку. Нові наглядові ради мають цьому допомогти", - додала вона.

Рожкова повідомила, що високі прибутки банків - тимчасове явище: "Завжди будуть такі високі прибутки? Ні, завдяки уповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а значить, знижуватиметься і процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків виваженішого підходу до формування ціни на продукти".