МЕНЮ

НАБУ наразі розслідує більше 900 кримінальних проваджень, - Ситник

13 лютого, 2020 - 17:59

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів, що наразі у провадженні НАБУ знаходиться більше 900 кримінальних проваджень, а щодо 438 обвинувачених справи вже скеровані до суду.   

Про це  Артем Ситник повідомив  сьогодні під час засідання Комітету з питань запобігання і протидії корупції, де було заслухано звіт директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника про діяльність очолюваного ним органу протягом попередніх шести місяців (ІІ півріччя 2019 року), передає пресслужба Верховної ради.

«З початку 2020 року вже зареєстровано 93 провадження, повідомлено 309 особам про підозру і три справи скеровано до суду», - повідомив А.Ситник.

«По тим справам, які розслідувались у другому півріччі 2019 року, добровільно відшкодовано 37 мільйонів гривень. Дві угоди на суму понад два мільярди гривень за позовами НАБУ визнані недійсними і ці рішення набрали чинності», - сказав посадовець. Він також додав: «Всього по справам, які наразі перебувають у провадженні НАБУ, розслідується більш ніж 220 мільйонів гривень збитків і більш ніж половина з них припадає на одну відому справу, що стосується «ПриватБанку», по ній ведеться активна робота».

«Наразі в провадженні Національного бюро знаходиться більше 900 кримінальних проваджень. Щодо 438 обвинувачених справи вже скеровані до суду», - сказав А.Ситник.

А.Ситник також розповів про позитивну тенденцію збільшення останнім часом кількості повідомлень від керівників державних установ і організацій про пропозиції їм хабарів. Зокрема, такі повідомлення надійшли від прокурора в Одеському регіоні і від нових керівників Фонду державного майна і Держрезерву - вживаються необхідні слідчі дії.

«Якщо в подальшому будуть такі звернення, то це буде найкращою превенцією корупції», - сказав керівник Національного бюро.

А.Ситник відзначив покращення співпраці з Генеральною прокуратурою і Службою безпеки України, що позитивно впливає на роботу Бюро.