МЕНЮ

Зонтов закликав парламент допомогти у вирішенні критичної ситуації з водопостачанням у Слов’янську

13 лютого, 2018 - 16:01

У Верховній Раді України відбувся брифінг Олега Зонтова, керівника організації «Наш дім – Слов'янськ», спільно з народним депутатом від фракції БПП Дмитром Лубінцем. У фокусі уваги – проблеми водопостачання міста.

“У Слов’янську відсутнє нормальне водопостачання. Склалася надзвичайна санітарно-епідеміологічна ситуація, яка в будь-який момент через постійні аварії та щоденну нестачу воду може призвести до екологічної катастрофи і поширювання масових захворювань. До того ж, Слов’янськ знаходиться поряд із районом проведення бойових дій, і приймає десятки тисяч переселенців”, - розповів Олег Зонтов, передає офіційний канал Верховної Ради.

За його словами, можливості вирішення проблеми водопостачання сьогодні у місцевої влади немає. Водопостачання здійснюється по окремим графікам, а іноді взагалі відсутнє. І пов’язано це з тим, що через аварійний стан усіх мереж, втрати питної води у Слов’янську складають 70 відсотків.

“Результат діяльності КП “Словміськводоканал” – це кредиторська заборгованість в 72 мільйони гривень. А ще крадуть. Кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку в 4 мільйони доларів фактично розікрали. Усі заходи з модернізації та втілення енергозбереження були провалені”, - повідомив Зонтов.

Він звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою відновити розслідування махінацій з кредитними грошима МБРР.

“Зараз загальний борг по кредиту становить майже 94 мільйони гривень. Ця колосальна сума непідйомна для місцевого бюджету. Але платити-то треба, а ще треба міняти водопроводи. Але де брати гроші? Така ситуація призвела до системної кризи системи водопостачання Слов'янська”, - наголосив Зонтов.

“Я сподіваюся, що парламентарії і члени Уряду почують, що ця ситуація може в будь-який момент стати екологічною катастрофою. Держава повинна негайно втрутитися. Потрібна допомога для вирішення проблеми відновлення повноцінного водопостачання міста Слов'янська”, - заявив в стінах парламенту Олег Зонтов.

Читайте також інтерв’ю "Дня" з Олегом Зонтовим «Слов’янськ має стати форпостом відродження Донбасу».