МЕНЮ

Україна допомагатиме голодуючим країнам Африки та Азії на знак пам’яті жертв Голодомору

13 лютого, 2018 - 12:55

Провести акцію з надання символічної допомоги країнам Африки та Азії, які найбільше потерпають від голоду, на знак пам’яті жертв  Голодомору вирішила Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями з ініціативи секретаря Синоду єпископів УГКЦ Богдана Дзюраха.  Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Переживши трагедію умисного знищення українського селянства, коли тоталітарний режим нав'язав світові замовчування фактів масового знищення голодом, Україна вшановує пам'ять жертв голодомору, надаючи допомогу населенню інших країн, яке потерпає від голоду", йдеться в повідомленні.

Рішення вживати заходів з метою вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні було ухвалено на десятому засіданні Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями.

"Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями сприятиме вшануванню пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр., звільненню українських політичних в'язнів та підтримуватиме розвиток військового капеланства", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті відомства в понеділок.

Також члени ради вживатимуть подальших заходів, які сприяли б звільненню громадян України, незаконно утримуваних російською владою в РФ і в АР Крим, а також доведення до міжнародної спільноти фактів переслідувань вірян в тимчасово непідконтрольних українській владі окремих районах Донецької та Луганської областей.

Крім того, МЗС висловило підтримку представленому о. Любомиром Яворським (УГКЦ) проекту щодо розвитку військового капеланства в Україні та готовність сприяти законодавчому унормуванню капеланського служіння.