МЕНЮ

Саакашвілі попросив допомоги в ЄС та Меркель

13 лютого, 2018 - 12:12

Колишній губернатор Одеської області та лідер опозиційного українського "Руху нових сил" Міхеіл Саакашвілі звернувся по допомогу до Євросоюзу та, зокрема, канцлерки Німеччини Анґели Меркель. Заява політика пролунала після його видворення з України в інтерв'ю німецькому виданню Bild, що було оприлюднене в вівторок, 13 лютого.

За словами Саакашвілі, український президент Петро Порошенко руйнує Україну. "Якщо Європейський Союз та насамперед канцлерка Анґела Меркель нарешті щось не зроблять, то Україна розвалиться", - застеріг Саакашвілі. На думку опозиціонера, Порошенко прагне усунути його через те, що той "викриває корупцію". Щодо свого видворення політик наголосив, що за цим стоїть український президент. Саакашвілі також визнав, що планує повернення до України.

Нагадаємо, напередодні українські прикордонники затримали Саакашвілі в ресторані "Сулугуні" в центрі Києва. В Державній прикордонній службі повідомили, що під час затримання правоохоронці застосовували силу через те, що соратники Саакашвілі чинили опір затриманню. Згодом його повернули до Польщі, що була країною його попереднього перебування до перетину українського кордону.

26 липня 2017 року президент України Петро Порошенко позбавив Міхеіла Сааакашвілі українського громадянства. Сам політик в цей час перебував у США, згодом він прибув до Польщі. 10 вересня завдяки допомозі своїх прихильників Саакашвілі "прорвався" через польсько-український кордон та потрапив на територію України. Згодом суд визнав його винним у незаконному перетині кордону.