МЕНЮ

НАТО планує створити спільні штаби командування та кібер-центр

13 лютого, 2018 - 16:53

Сьогодні під час прес-конференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив наміри Альянсу щодо створення двох нових командних центрів. За попередніми даними, один розміщуватиметься у Німеччині, другий – у США. Відповідатимуть нові штаб-квартири за військову логістику, техніку й обладнання, а також боротьбу з кібератаками.

«Під час нашої зустрічі з міністрами оборони з країн - учасниць НАТО, яка відбудеться вже завтра в Брюсселі, ми плануємо обговорити структуру Альянсу, бо це одне з першочергових питань, – прокоментував генсекретар. – І, власне, міністри оборони вирішуватимуть розширення локацій командування для Атлантики щодо військової логістики, а також нового кіберцентру з протидії атакам. Але задум не такий, щоб зробити спільні штаб-квартири виходячи з географічного розміщення, а радше зі стратегічного планування. Питання в стадії обговорення, яке триватиме до кінця цього року».

По завершенні «холодної війни» кількість центрів командування НАТО було скорочено з 33 до 7, а особовий склад – з 22 тисяч до 6800 співробітників, пише Deutsche Welle. Вперше про створення двох нових командних центрів було оголошено ще у листопаді 2017 року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, фото автора