МЕНЮ

МОН постійно працює з угорською меншиною над питанням про мовний закон, - Гриневич

13 лютого, 2018 - 12:39

Зараз Міністерство освіти і науки України співпрацює з Польщею, Болгарією, Румунією та Угорщиною над мовною статтею закону "Про освіту". В Угорщині це питання політизується, тому на рівні наших дипломатичних відомств Україна намагається переконати угорську сторону, що маємо працювати безпосередньо над освітніми аспектами. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Дню» повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Для нас важливо покращити якість викладання української мови. Цього року ми зарезервували у державному бюджеті кошти для кабінетів української мови у школах нацменшин. Також ми пояснили, що розуміємо труднощі угорських і румунських шкіл, бо їхні мови належать до інших мовних груп, цим дітям важче вчити українську, ми маємо видовжити їм час на впровадження предметів українською", - говорить міністр.

Також Гриневич зазначила, що МОН може відрегулювати всі питання на рівні прикінцевих положень, зокрема щодо видовження перехідного періоду з двох до п’яти років, до 2023 року.

"Також ми домовилися про подальші консультації. До речі, 14 лютого на майданчику МОН запланована ще одна консультація з угорською меншиною — вже третя. Ми постійно працюємо з ними, щоб зняти напругу. Але потрібна добра воля щодо співпраці з іншої сторони", - підсумувала міністр.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.