МЕНЮ

Міноборони введе систему внутрішнього контролю згідно зі стандартами НАТО до кінця року

13 лютого, 2018 - 11:07

До кінця поточного року в Міністерстві оборони України буде введена система внутрішнього контролю згідно зі стандартами НАТО, яка підвищить рівень довіри США і країн-донорів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це агентству заявив іноземний радник Міноборони від США Стівен Сільверштейн. Він підкреслив, що міністр оборони Степан Полторак публічно заявив про необхідність повної та відкритої прозорості і "направив своїх підлеглих для початку формального процесу і процедур відповідно до стандартів НАТО, які посилюють цю політику".

"Ми зараз проводимо аналіз за багатьма процедурам укладання угод, закупівель, логістики та бюджету, щоб забезпечити належний внутрішній контроль для забезпечення прямого зменшення ризиків шахрайства, непродуктивних витрат і зловживань... Я думаю, вона (система внутрішнього контролю - ІФ) буде введена до кінця поточного року", - сказав він.

С.Сільверштейн додав, що система спрямована на виявлення ризиків корупції та "усунення їх до того, як корупційне діяння стане реальністю, а не після цього".

"Ще одна складність на антикорупційному шляху міністра - це те, що йому доводиться мати справу з держпідприємствами. Я розумію, що держпідприємства повинні бути, наприклад, для виробництва або закупівлі секретних видів озброєння. Але не потрібно держпідприємство для закупівлі берців. Також, як і не потрібен для цього посередник, який також візьме свою частину грошей ", - сказав американський радник.

За його словами, необхідна "повна прозорість і відкрита конкуренція у всіх можливих випадках, щоб забезпечити отримання товарів і послуг в кращому якість за кращу ціну".

"І не потрібні ніякі посередники. Українці досить розумні для того, щоб укладати чесні, прозорі контракти. Не потрібно засекречувати прості закупівлі, наприклад, берців", - сказав С.Сільверштейн.