МЕНЮ

Генсекретар НАТО прокоментував відсутність українського представництва на засіданні країн-учасниць Альянсу

13 лютого, 2018 - 16:07

14–15 лютого в Брюсселі відбудеться засідання міністрів оборони країн-учасниць НАТО. Попередньо було заплановано, що в зібранні візьме участь і міністр оборони України Степан Полторак. Але Угорщина скористалася правом вето і заблокувала зустріч в рамках комісії України-НАТО. Сьогодні під час спілкування з пресою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав уряди обох країн знайти компромісне рішення, щоб врегулювати ситуацію, яка виникла.

«Україна є дуже близьким партнером НАТО. Ми виступаємо за її територіальну цілісність, надаючи практичну і політичну підтримку, – зауважив Столтенберг. – Торік в рамках комісії Україна-НАТО ми провели офіційне зібрання у Києві. А цього тижня в мене вже запланована зустріч з Президентом України в Мюнхені. Тобто співпраця продовжуватиметься й надалі. Ми знаємо про проблеми щодо мовного закону, ознайомлені з викликами і позиціями обох держав. Закликаємо їх знайти компромісне рішення для того, щоб створити баланс у питанні національних меншин і збережені державної мови. Знаю, що є висновок Венеціанської комісії щодо врегулювання цього питання. Рекомендую придивитися до наданих пропозицій, які, на мою думку, допоможуть врегулювати відносити, які виникли між Україною та Угорщиною».

Нагадаємо, стосунки між країнами загострилися у зв’язку з новим українським законом про освіту, який набрав чинності 28 вересня минулого року. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Брюссель