МЕНЮ

У Сирії невідомі застрелили сімох волонтерів "Білих шоломів"

12 серпня, 2017 - 15:54

Вранці 12 серпня під час рейду на базу гуманітарної організації "Сирійська цивільна оборона", невідомі нападники застрелили сімох її членів. Всі семеро учасників організації, відомої як "Білі шоломи",  загинули від пострілів у голову, передає Радіо Свобода.

 "Центр цивільної оборони в Сарміні був метою збройного нападу невідомих, в результаті якого загинули сім волонтерів. Було вкрадено два мікроавтобуси, кілька білих шоломів та гучномовці", – йдеться в заяві організації.

Британська Сирійська обсерваторія з прав людини повідомила, що це все виявилось, коли наступна зміна прийшла на роботу і знайшла тіла своїх колег.

"Білі шоломи" працюють над порятунком мирних жителів у Сирії з 2013 року. Уряд президента Башара Асада та його союзник Росія звинувачують їх в тому, що вони є інструментами своїх міжнародних донорів.

Як повідомляє Euronews, організація не відносять себе до жодних політичних угруповань, але в Москві і Дамаску вбачають у їхній діяльності посібництво терористам. Причина – члени організації працюють і в регіонах, які не контролює сирійська армія.

За інформацією волонтерів, за час своєї діяльності (станом на жовтень 2016-го) вони врятували більше 60 тис. людей.

23 вересня 2016-го троє із чотирьох центрів організації в Алеппо стали мішенями військової авіації.  За інформацією правозахисників, військова тиехніка, якою здійснювалось бомбардування, є лише у росіян.

У 2016 році "Білих шоломів" номінували на Нобелівську премію миру.