МЕНЮ

У Вінниці побудують перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк

12 липня, 2019 - 16:45

Сучасні офіси, коворкінги, конференц-зали, освітні центри для дітей та дорослих, Фаб-Лаб та інша необхідна інфраструктура – усе це має містити новий інноваційно-технологічний парк «Кристал», який почали будувати у Вінниці. За словами міського голови Сергія Моргунова, це буде перший в Україні муніципальний ІТ-парк. Його планують відкрити після 2020 року. Головна мета – ефективна співпраці навчальних закладів, установ, бізнесу, влади і громади міста для спільної реалізації стартапів, соціальних проектів чи наукових досліджень.

«Розвиток підприємництва та стартапів, реалізація потенціалу молоді, якій не доведеться шукати можливостей поза містом. Саме це наша мета, над якою працюємо, – зазначив Сергій Моргунов. – Сьогодні Вінниця є одним з лідерів у галузі інновацій та ІТ, але необхідно посилювати наші конкурентні можливості, створювати якісні робочі місця у сфері інноваційної економіки та креативних індустрій. І саме Вінницький інноваційно-технологічний парк «Кристал» стане важливою перевагою міста та всього регіону.

Технопарк «Кристал» займатиме 8 тисяч кв м. Зводитимуть його, опираючись на досвід польських партнерів. Місто активно співпрацює з Келецьким технологічним парком. Цей проект отримав співфінансування у рамках конкурсу «Польська допомога з розвитку 2019» Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Наразі завершені підготовчі роботи з розчищення будівельного майданчика.

Розробка концепції Технопарку відбувається у рамках впровадження «Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва міста Вінниці на 2017-2020 роки».

Розташований парк буде за адресою вулиця 600-річчя, 21 – на території заводу «Кристал».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця