МЕНЮ

У Києві вже більше 10 разів горіла садиба купця Вертипороха

12 липня, 2019 - 17:44

Лише 9 липня з колегами з Руху нових сил проводили чергову інспекцію пам‘ятки архітектури - садиби Вертипороха на Межигірській, 33/19 після ДЕСЯТОГО підпалу (24 травня 2019р.), а вчора (коли я поверталася з Дніпра) вона знов горіла, повідомила громадський діяч, правозахисник, депутат Київської міської ради Олена Терещенко.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook

“У мене більше не вистачає злості: порушені під моїм тиском кримінальні справи не розслідуються, а департамент культури КМДА замість ініціювання відчуження пам‘ятки до державної власності (як багаторазово обіцяв Віталій Кличко), лише збирається складати чергові віртуальні приписи черговому недобросовісному власнику, якого навіть жодного разу не було оштрафовано! Про те, що власник змінився, нам стало відомо ще у 2017 році, коли ми спіймали представників попереднього власника «Поділ Інвест» з полічним, при трощенні ними будівельною технікою пам‘ятки під час пасхальних свят. Тоді ми їх здали поліції, завели кримінальне провадження і Мірзаєв Огли швиденько, за договором купівлі продажу переоформив об‘єкт на свого товариша Сахна, разом з яким палив пам‘ятку на Волошській! Новий власник з 22.06.17р. - Павло САХНО (пов‘язаний з кінцевим бенефіціаром «Поділ Інвест»- Мірзаєвим Наріманом Огли) вже декілька разів підпалював цю пам‘ятку, у т.ч. рік тому - 3 липня 2018р. І жодної адекватної реакції ані влади, ані поліції! Лише відписки і імітація якоїсь діяльності з виправденням, що власники нібито дуже часто змінюються: невже за 2 роки не можна вжити заходи?”, - йдеться у дописі правозахисниці.

Вона також зазначила, що вимагає від Віталія Кличка особисто виїхати на місце разом з керівником поліції міста Києва й запустити процес відчуження цієї садиби у недобросовісного власника та притягнення до кримінальної відповідальності всіх попередніх злочинців.

Вона також нагадала, щоу Києві 12 000 об‘єктів культурної спадщини , частину з яких ми втратили і продовжуємо втрачати кожного дня.