МЕНЮ

Реконструкції Дніпровського аеропорту заважає земельне питання

12 липня, 2019 - 13:36

Під час візиту президента України Володимира Зеленського розгорілася дискусія щодо аеропорту Дніпра. Вона виникла на презентації  проектів реконструкції існуючого аеропорту від разу після приземлення голови держави.

Представляв проекти заступник голови облдержадміністрації Володимир Юрченко. Варіанти довжини злітно-посадової смуги відрізняються від 2,5 до 3,2 км. Відповідно змінюється об'єм інфраструктури.  Президента здивувало, що при цьому доведеться на два роки закрити дніпровський аеропорт. На цей час пасажири мають літати через сусідні аеропорти Запоріжжя або Кривого Рогу. Втім обговорювався й варіант будівництва нового аеропорту біля селища Солоне.

Міський голова Дніпра Борис Філатов та голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов схиляються до різних варіантів.

Мер Дніпра відстоює варіант реконструкції існуючого аеропорту. Втім, голова облради не виключає й будівництва нового аеропорту поблизу Солоного. "Збільшується пасажиропотік до 2,5 млн, об'єднуючи Запоріжжя, Дніпро і Кривий Ріг. Враховуючи довжину смуги, це можуть бути вже середньо-магістральні літаки. Вирішується питання транспортної логістики у глобальному плані", зауважив він.

Перешкодою до реконструкції аеропорту та будівництва нової злітної смуги є землі державних підприємств, що оточують існуючий аеропорт, зокрема "Південмашу", Збройних сил України та компанії "Дніпроавіа".

Планами реконструкції передбачена відмова підприємств від цих земельних ділянок. Прогнозовані терміни відведення земель – від одного до двох років. Також на рівні міністерства фінансів має бути проведена робота по фінансуванню відведення земель та реконструкції аеропорту. 

Президент, у свою чергу, повідомив, що йому відомо про проблему землевідводу. Вона стосуються обох варіантів розвитку аеропорту Дніпра. Спостерігачі звернули увагу на те, що голова держави спілкувався насамперед з керівниками ДніпроОДА та облради. Мер Дніпра більшу частину презентації стояв осторонь. 

Раніше депутати Дніпровської міськради прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського з проханням посприяти виділенню коштів на реконструкцію злітно-посадковою полоси Дніпровського аеропорту.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро